5.8.2019

Z pražského derby vyšla vítězně Dukla

PRAHA

Po vyhraném zápase v Hradci Králové se Dukla opět představila doma. V malém pražském derby s Viktorií Žižkov vybojovali svěřenci Romana Skuhravého tři body, když v obou poločasech vsítili jednu branku.

Úvodní minuty zápasu patřily Žižkovu. Řezáčovu střelu však stačila dukelská obrana zblokovat a tlak soupeře ustála. Poté už začala útočit Dukla. Holík ve vápně přihrál Gonzálezovi, ale jeho střelu brankář Švenger chytil. Další střelu vyslal jen o dvě minuty později opět González, ale ani jeho střela nebyla úspěšná. Ve 13 minutě se domácí dostali do další šance. Tetour z pravé strany poslal dlouhý pas na Preislera, jeho pokus však stačil brankář hostů vyrazit. Skóre otevřel ve 21. minutě González, když s Presilerem sehráli nacvičený přímý kop. Krátce nato se po dobré kombinaci dostali Holík s Gonzálezem až do žižkovské šestnáctky, ale poslední přihrávku vychytal pozorný Švenger. Brankář Viktorie Žižkov měl další práci jen o chvíli později. Douděrovu střelu z voleje ale také chytil. González byl i nadále při chuti, pálil však pouze doprostřed branky, kde už čekal připravený Švenger. Na konci poločasu se do zajímavé šance dostali také hosté. Gil dostal centr z pravé strany, Hruška však zasahovat nemusel, protože Gil hlavičkoval jen nad branku domácích. Více již hosté do poločasu nestihli, a tak Dukla vedla 1:0.

Na začátku druhého poločasu se Dukla snažila přidat druhý gól. Ale González v 48. minutě trefil jen brankáře Žižkova. Následně se do několika zajímavých příležitostí dostali i hosté. Egidiovu střelu doprostřed branky Hruška vychytal a Batioja o chvíli později netrefil bránu. V 72. minutě měli svěřenci trenéra Skuhravého k dispozici přímý kop, který zahrával Preisler na střídajícího Ayonga, ale ten hlavičkoval pouze do rukavic brankáře. Jen o pár vteřin později byl Kovaľ ve vápně faulován Březinou a rozhodčí nařídila pokutový kop. K penaltě se postavil kapitán Dukly Daniel Tetour a s přehledem přidal druhý dukelský gól. Žižkov zahrával v 78. minutě přímý kop, ale ohrozit branku domácího celku nedokázal. Poslední minuty zápasu odehrávajícího se za silného deště už žádné ohrožení branky nepřineslo, a Dukla tak porazila Viktorii Žižkov 2:0.

FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)

Branky: 21. González, 74. Tetour (pen.)
Rozhodčí: Adámková – Poživil, Matoušek
ŽK: 19. Douděra, 28. Chlumecký - 44. Urbanec, 73. Březina
Diváci: 1227

FK Dukla Praha: Hruška - Chlumecký, Piroch, Souček - Douděra (62. Ayong), Doumbia, Tetour, Preisler - Holík, González (83. Krunert), Hadaščok (71. Kovaľ)

FK Viktoria Žižkov: Švenger - Řezáč (86. Petrlák), Březina, Opluštil, Tusjak - Urbanec (73. Guti), Gil, Batioja, Cabadaj, Bazal - Egidio (62. Halgoš)

Autor / zdroj: fkdukla.cz