SPORT / Hokej

Popis:
3.1.2019

Chomutov veze všechny body ze Sparty

PRAHA / CHOMUTOV

Nový rok 2019 odstartovali sparťané duelem s chomutovskými Piráty. Ti šli jako první do dvoubrankového vedení, na snížení v podání Miroslava Formana dokázali rychle zareagovat. Sparťané měli v dalším průběhu více ze hry a díky Buchtelemu s Kalinou dosáhli na vyrovnání. Když už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, devět sekund před sirénou rozhodl o svém vítězství Chomutov.

Do prvního utkání v roce 2019 vstoupili lépe hosté z Chomutova. První šanci měl tečující Dlouhý, poté už se Piráti radovali z úvodního gólu. Vladimír Růžička ukořistil puk na obranné modré čáře a ujel do brejku, který zakončil úspěšnou střelou pod vyrážečku. Sparťané měli možnost srovnat skóre v první přesilové hře utkání, ve které pálil zejména Blain, ale bez úspěchu. To na druhé straně se šance proměňovaly, na 2:0 pro Severočechy zvyšoval svým druhým gólem v utkání Vladimír Růžička, který po přihrávce Svobody zakončoval přečíslení dvou na jednoho.

V polovině první třetiny se Pražanům povedlo snížit zásluhou Miroslava Formana. Jeho první střelu ještě Peters vyrazil, na dorážku, která zamířila z úhlu pod jeho betony, už ale nestačil. Za pouhých 28 vteřin už ale Chomutov vedl opět o dvě branky, Masi Marjamäki prostřelil Machovského střelou pod betonem. Za Spartu se pokoušeli stáhnout náskok soupeře aktivní Forman a poté i Pavelka, který si po nepotrestaném zákroku holí odnesl z první třetiny krvavý šrám na bradě. Před přestávkou hráli Pražané znovu přesilovku, ani tentokrát ji neproměnili.

Tlak Chomutova v úvodu prostřední dvacetiminutovky vyústil v Beranův faul, po kterém měli Piráti téměř minutu ponechanou výhodu šesti proti pěti. Svírali soupeře v jeho obranné třetině, ale nedostali se k nebezpečnějšímu zakončení. V následující přesilovce si vedli ještě hůře, Pražanům se totiž povedlo vstřelit jejich druhý gól v oslabení v této sezoně. Jank špatnou přihrávkou na útočné modré daroval kotouč Janu Buchtelemu, který jel sám na Peterse a svižnou střelou ho překonal.

O chvíli později mohli po akci dvou na jednoho srovnat přihrávající Pech se zakončujícím Pšeničkou, Peters se ale tentokrát stihl bleskově přesunout. Snížení sparťany správně nabudilo a následující minuty patřily jim, kanadský brankář ale odolával. V přesilovce po faulu Stránského na Kalinu ale paradoxně příliš práce neměl, ve následně hře v pěti na obou stranách se sparťanům dařilo lépe.

Obléhání chomutovské branky pokračovalo i ve třetině třetí. Nejprve měl obrovskou šanci Kudrna, který orazítkoval tyčku, což si ještě rozhodčí potvrdil s kolegou u videa. Poté byl blízko vyrovnání také Smejkal. Ve 45. minutě se sparťané konečně dočkali zaslouženého gólu. Uzdravený obránce Petr Kalina vyslal ihned po buly dělovku, která se zastavila až pod břevnem Petersovy klece.

A vyrovnání sparťanům nestačilo, stále ještě měli dost času na zvrat utkání, navíc si vynutili dlouhou výhodu a další přesilovou hru. Početní výhody jim ovšem v tomto zápase nevycházely podle představ a ani tahle nebyla výjimkou. Naštěstí pro sparťany si podobně vedli i Piráti, kteří nezužitkovali přesilovku v závěru třetí třetiny. Po jejím skončení měl obrovskou šanci Pech, jehož pokus do prázdné branky skvěle vyrazil reflexivním máchnutím rukou Peters. A devět vteřin před koncem přišla velká rána pro domácí v podobě gólu Lukáše Vantucha, který dorazil kotouč ležící na brankové čáře za Machovským.

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Forman (Piskáček), 25. Buchtele, 45. Kalina (Vrána) – 5. Růžička, 9. Růžička (Svoboda, Marjamäki), 11. Marjamäki (Svoboda, Antropov), 60. Vantuch (Duda, Koblasa)
Rozhodčí: Bejček, Pešina – Svoboda, Lhotský
Vyloučení: 2:5, navíc Stránský (CHM) 10 min.
Bez využití
V oslabení: 1:0
Diváci: 5 589

HC Sparta Praha: Machovský – Piskáček (A), Delisle, Blain, Pavelka, Dvořák, de la Rose, Kalina – Kudrna, Vrána (C), Buchtele – Forman, Klimek, Smejkal – Rousek, Pech (A), Pšenička – Beran, Sill, Jones

Piráti Chomutov: Peters – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach (A), Antropov – Svoboda, Růžička (C), Marjamäki – Stránský, Sklenář, Raška – Duda (A), Vantuch, Dlouhý – Havel, Klhůfek, Koblasa

Autor / zdroj: Tereza Velikovská / hcsparta.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tančící dům představuje největší retrospektivní výstavu Bořka Šípka. Vystaveno je téměř 300 exponátů

Od 13. listopadu 2019 do 22. března 2020 je v Galerii Tančící dům k vidění největší retrospektivní výstava světoznámého výtvarníka, designéra a archit

Post

Přijďte si zabruslit na Černý Most. Díky umělému osvětlení se dá bruslit i večer po setmění

Nákupní centrum Černý Most připravilo venkovní kluziště, které můžete využívat až do konce ledna 2020. U ledové plochy je k dispozici také půjčovna a

Post

Návrat do roku 1989 s fotoreportérem Janem Šibíkem

Od 15. listopadu je na Mariánském náměstí instalována volně přístupná panelová výstava snímků předního českého fotoreportéra Jana Šibíka nazvaná prost

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA